Dark Paradise - 1.kapitola (man of the night)

22. november 2013 at 20:22 | Márč |  Dark Paradise
Řekla jsem si, že vám dneska přidám 1.kapitolu týhle povídky :D chtěla jsem si sem dát až zítra, ale nevydržela jsem :DD Všichni povinně přečíst a napsat komentář!! :D
| Autor: Márč | Web: antidote.blog.cz | Dark Paradise | 1.kapitola | 22.11. 2013 | picture by mrs.FIX
- - - - - - - - - - -

Křičící dívka spadla na mokrou zem. Temná místnost bez oken, jediné světlo, které zářilo byla malá žárovka u stropu. Těžce se otočila na bok, aby pohlédla nad sebe. U jejich nohou stála vysoká postava a slastně se usmívala. Muž s jizvou na tváři, hnědými prameny vlasů a bledou kůží. V rukou dřímal nabroušený nůž zalitý rudou tekutinou.
,,Tak už mě zabij, bastarde!" vyštěkla na něho a hlasitě zaúpěla bolestí, když jí na zápěstí spočinulo jeho chodidlo. Zavřela oči a zaťala zuby. Snášela bolest s nepřehlédnutelnou statečností.
,,To by bylo moc jednoduché, nemyslíš?" ušklíbl se a tím ukázal bíle tesáky. Dívka otevřela víčka. Teprve teď jí docházelo, co je zač.
,,Ne, to není možné. Ty-ty jsi-," nedokončila větu a muž ostře nakousl krční tepnu. Osoba pod ním začala ječet bolestí. Svíjela se v křečích a prosila o slitování. Muž nereagoval.

,,To je nuda," odfrkla si hnědovlasá dívenka sedící v poslední řadě místního kina. Lidé z předních řad po ní zahlíželi s vražedným výrazem. Ona jen omluvně mávla rukou.
,,Noelie Kilbrideová drž zobák, někteří z nás se tu snaží koukat na film," sykla na ni spolusedící a ukazovala do davu. Noe jen protočila panenky a radši vytáhla z kapsy mobil. Tři nové zprávy - táta. S polknutím vrátila telefon na své místo.
,,Promiň, ale nebaví mě sledovat ptákoviny. Upíři neexistují, proč sakra chodit na takové nesmyslné pohádky? Je to ztráta času," odpověděla a sesunula se po sedadle dokud neviděla nic jiného, než opěradlo přední řady. Jak ráda by právě seděla ve své oblíbené kavárně, popíjela kafe, četla si jednu z napínavých knih a měla klid. Jenže ona musí sledovat hloupý příběh, na který byla zlákána slovy ,,Pojď bude to sranda, není to o upírech a jiných příšerách. Přece znám svojí kamarádku, která nesnáší tyhle slátaniny.". Kde se tedy stala chyba?
,,Vím, že tě tyhle filmy nebaví, ale pro mě to ztráta času není. Já Madelyn Bensonová žiju těmito romány a ty jakožto můj otrok jimi budeš žít taky," Made hrábla do krabice s popcornem a nacpala si ho do úst. V tu chvíli chtěla Noe udělat jediné, vyškrábat oči z důlku své spolusedící.
,,Otrok? Skvělý, můj ubohý a nudný život nabral nové cíle. Vybojovat si cestu ke svobodě," vstala a rozhořčeně zamířila k východu, přítelkyně jí byla v patách.
,,Kam si myslíš, že jdeš? Ještě to neskončilo, chci vědět jestli ta blonďatá pinda umře nebo ji zachrání vlkodlačí brácha,"
,,Já vím, jak to skončí," Noelia se otočila na patě, aby pohlédla na svou o hlavu menší kamarádku.
,,Jak? Řekni mi to!" nasupeně, ovšem s lehkým nadšením, pověděla Madelyn a čekala vzrušující odpověď.
,,Všichni budou žít šťastně až do smrti, jako v každé takové blbosti. Od Disney pohádek až po Stmí-,"
Skočila jí do řeči Made ,,Opovaž se říct slovo 'Stmívaní', to si ani neber do huby. Není to žádná blbost. Pro mě je to jako posvátná bible, díky které se točí další a další-."
,,Sračky," s tímto slovem se vydala Noe vstříc ulicí. Vyhýbala se davům, které kráčely v opačném směru. Bruneta se vyhýbala mrštně a vnímala každý pohyb okolí, zatím co kamarádka vůbec nestačila jejím krokům a do každého vrážela.
,,Za tohle by tě můj fanklub zabil." přicupitala Madelyn. Obě dvě zahnuly na zářící náměstí Times Square. Do očích jim blýskaly desítky obrazovek lákající obyvatele a turisty na všelijaké reklamy.
,,Myslíš fanclub 'Opij bledého kluka, možná to bude upír?'. Myslím, že kdyby ty tvé oslizlé kamarádky potkaly toho kluka, co září jako discokoule, rázem by změnily názor na mojí smrt,"
,,Nejsou to žádné oslizlé kamarádky, jen trošku úchylné. A pokuď máš namysli Edwarda Cullena, tak to je sakra kus, copak jsi neviděla jeho tělo?" sykla zrzavá dívenka. Noelia si jen odfrkla., poté se náhle rozloučila s kamarádkou, jenž měla stejně jinou cestu domů a sama vyšla svým směrem.

Prošla celým náměstím až se za čas dostala do známé ulice. Byla prázdná, jen z panelových bytu se svítilo. Z temné uličky, kousek od ní, vyšel tlumený výkřik. Noe zastavila a s bušícím srdcem stála jako přimražená.
,,H-halo je tam někdo? Nepotřebujete pomoc?" ztěžka oddychovala. Vytáhla z kapsy mobil a posvítila do tmy. Najednou zaslechla náraz, s ním přišel i něčí pád. Z temnoty se vynořila něčí zakrvácená ruka ležící na studené zemi. Noelia vykřikla a dala se na útěk. Nepřemýšlela nad tím, že by mohl dotyčný stále žít, ale panika je mocný soupeř a pohotové nohy jeho komplic. Neustále otáčela svou hlavu jest-li ji někdo nepronásleduje, však zrak napovídal čistému vzduchu. Když se ovšem ohlédla naposledy překvapil ji náraz do něčeho měkkého. Uvědomila si, že před její osobou stojí vysoký, svalnatý muž. Pokřivený úsměv mu hrál na tváři. Byl bledý, s pleší a zakrvácenou bradou.
,,Dneska mám opravdu báječnou noc, moje druhá večeře. Navíc tak půvabná, jak se mi zdá," zasmál se zhluboka. Dívka zděšeně hleděla do krutých očí muže, jenž měly narudlou barvu. Ucítila dlaň, která se přitiskla na její krk. Silou zvedl tělo dívky a ona jen vysela ve vzduchu a popadala dech. Upustila mobil a chytla konečky prstů a zaryla se silou do jeho zápěstí. On však neucukl, nezaváhal, jakoby necítil bolest. Něco Noeliin říkalo, že tu umře. Právě teď a tady. Zakrváceným mužem s ostrými zuby. V tu chvíli nejvíce zalitovala toho, že svému otci neodpověděla na žádnou ze tří zpráv a také, jak hloupé bylo nevěřit v upíry.
 

5 people judged this article.

Comments

1 best-actresses best-actresses | Web | 22. november 2013 at 21:02 | React

Hrozně ráda spřátelím :)

2 Motherfucker Princess :3 Motherfucker Princess :3 | Web | 23. november 2013 at 15:25 | React

Dobře, zase moje reakce když přijdu na tvůj blog je, že mě něčím šokuješ :D A tentokrát to bylo: "Sakra, ta holka snad ví co se mi honí hlavou :D A potom už jenom: "Remember when they said that what we want could never be done? When it all comes falling down. We'll do what we want to, So well do what we want to, Yeah."
Hele, nesnižuj mé sebevědomí o úrovni mého psaní nebo už nebudu mít nic na co být vtipná ._." Tohle bylo..úžasný, normálně jsem to viděla před svýma kočičíma očima :DD

3 evie evie | Web | 23. november 2013 at 15:36 | React

ooo, muchacho!:D Ani nevíš jak jsem ráda^__^
Btw káámo, takhle povídka je skvělá:O řekla bych, že od toho co jsem od tebe četla naposled jsi se ještě zlepšila, mehhe:3

4 Emdicka Emdicka | Email | Web | 23. november 2013 at 18:39 | React

Ahoj,
na mém blogu 1. prosince startuje soutěž "BEST BLOG" pokud máš zájem, tak se určitě přihlaš v rubrice soutěže - BEST BLOG.
Jednotlivá kola budu hlásit v komentu.
Předem se omlouvám za reklamu.
Emdička

5 mrs.FIX mrs.FIX | Web | 24. november 2013 at 10:49 | React

To je úžasné! :) Jak to děláš, že všechny tvoje povídky jsou tak ... tak ... áááá! :D Rychle přidej další.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama