Dark Paradise - 3.kapitola (J.K.)

22. december 2013 at 12:44 | Márč |  Dark Paradise
Skoro po měsící tu je další díl :) olouvám se, ale nebyla chuť ani tolik času, takže až teď :D
| Autor: Márč | Web: antidote.blog.cz | Dark Paradise | 3.kapitola | 22.12. 2013 | picture by mrs.FIX
- - - - - - - - - - -


Jen chvíli seděla, než se její hlava změnila v ostří a tisíce tornád, tak moc se jí zamotala. Musela si znovu lehnout a chvíli zírat na strop, poté znovu nabyla vědomí a konečně pomalu rozpohybovala tělo ke stejné pozici jako před několika minutami. Muži - kluci, nevěděla jak je má popsat. V očích vypadaly na osmnáct, mladé plné života, však rysy ve tvářích a svalnaté ruce jim něčím přidávali vyšší věk.
,,Dobré ráno sluníčko," zakřenil se jeden z dvojčat a na své hrudi si překřížil ruce. Všichni přítomní na ni koukali. Owen s Mattem užasle s menším respektem, který vyzařoval z jejich brad, jenž měly povýšeně zvednuté. Třetí z hochů měl ovšem jiný výraz. Tvrdý, nesouhlasný a hlavně dosti nepřátelský. Měl na hlavě černou kapuci, která patřila právě stejně zbarvené mikině. U pasu mu visely dvě dýky zářící jako luna při úplňku.
,,Kde to jsem? A jak jste to mysleli, že jsem jedna z vás? Jak dlouho tu jsem a-," chrlila jednu otázku za druhou. Byla tak zvědavá a zděšená zárověň. Neměla ponětí, jak dlouho tu ležela nebo proč o ní mluví jako o člence nějakého spolku. Věděla však, že se znamínkem za levým uchem měli pravdu. Od narozeni ji tento symbol provázel. Půl měsíc, který byl vždy zajímavý a nechápavý.
,,Počkej, počkej," sykl vysoký kluk. Přešel k ní, nad čelem se mu objevilo pár blonďatých pramínků. Nebyly úplně světlé, spíše tmavější až by se dalo říci, že špinavé. Noelia zavřela pusu a chvíli pozorovala jeho počínání. Vzal nejbližší židli a posadil se těsně u ní. Vzal její tvář, dost opatrně na jeho zlobu ve tváři. Otočil její hlavu,aby mohl pohlédnout na zmiňované znamení.
,,Opravdu tam je, kdybys ho nemohl najít. Zírám na něj denně," pověděla s pobavením v hlase, on ji pustil a zabručel.
,,Máme ji odvést k J.K.?" zeptal se Owen. Hoch nereagoval a zamyšleně sledoval dívenku před sebou.
,,Odvedu ji sám, navíc vy byste s ní klidně podstoupili celý okruh areálem, vyzradili veškeré tajemství a navíc vaše koketování s děvčaty - myslím, že toho jí můžete ušetřit," postavil se a zamířil pohled na dvojčata, kteří jen nadhodili menší úšklebek.
,,Dobře, jak myslíš. Hlavně, abys tuhle jízdu neabsolvoval sám," vyprskl Matt a vytratil se se svým bratrem z místnosti.
,,Debilové," špitl kluk. Noe pomalu vstala z postele a nazula si své boty. Chtěla mu něco říci na úkor nesouhlasu k pojmenování dotyčných, však on byl rychlejší ,,Omlouvám se za ten výraz, ale kdybys s nimi žila tak dlouho jako já - taky by jsi s tímto výrazem souhlasila."
,,Nic neříkám," pípla a cupitala pomalu za ním, když se jeho kroky sunuly ke dveřím. ,,Jinak, já jsem Noelia, kdyby tě to zajímalo."
,,Nezajímá, ale to máš jedno," mrzutě prohlásil. Noe ho probodávala pohledem, zatím co procházeli mohutnou chodbou se sloupy a mramorovými stěnami. ,,Já jsem Oliver, říkám to jen proto, že to moje arogance dovoluje."
,,To je dobré vědět," špitla dívenka a pořád následovala jeho stín. Pomalu se blížili k velkým, bytelným, dřevěným dveřím, které byly lemované různými nápisy a symboly, jenž Noelia v životě neviděla. Oliver se zastavil těsně u nich. Dívka si všimla, že něco chybí - klika. To ji trochu zarazilo. Jak chce otevřít tento mohutný ,,kolos" bez věci na uchopení?
Než stačila vyřknout jakýkoliv dotaz, z chlapcových úst se začaly linout slova, kterým vůbec nerozuměla ,,Misit de caelo angelorum. De tutela ostium. Intrare potero. Ut amici." [Andělé z nebe zaslání. Chránící tyto dveře. Mohu vstoupit. Jako váš přítel.]
Po těchto větách se dveře pomalu otevřely dokořán. Za nimi se tyčila obrovská místnost. Uprostřed stál stůl a za ním tmavě rudé křeslo, jenž bylo otočené zády. Někdo v něm seděl, však zůstával schován za opěradlem a temnotou pokoje.
,,Pane J.K., máme tu hosta," pronesl Oliver silným hlasem z něhož byl čišet respekt a strach. Najednou se křeslo rozpohybovalo. Otočilo se k nim a Noe poprvé spatřila tvář muže. Zatajila dech, byla v šoku, když jí došlo na koho se dívá. Podobně na tom byl i dotyčný, který vytřeštil oči. Jediný Oliver nevěděl, co se děje.
Noelia otevřela ústa, ze kterých vyšlo jediné slovo ,,Tati?"
 

1 person judged this article.

Comments

1 Miška* & brunomars-fansite.blog.cz Miška* & brunomars-fansite.blog.cz | Email | Web | 22. december 2013 at 14:18 | React

dobre tak si ťa zapíšem:)

2 *Yume, Shany *Yume, Shany | Web | 23. december 2013 at 7:08 | React

Mám pocit že jsem to komentovala..no, nevadí :D
"Luke, I'm Your Father" Nooooo :DDD Tak to jsi dost zabila :D Vzhledem k tomu že Mortal Instrument jsem si rozečetla a po mém inteligentním rozbití čtečky nedočetla, nevím už moc vo co go :D

3 mrs.FIX mrs.FIX | Web | 1. january 2014 at 15:22 | React

boží!! Jak to děláš, že máš tak dokonalé povídky?? :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama